Mardin Yerel Toplumsal Seferberlik Kampanyası
KATEGORİ: HABERLER
Yerel Toplumsal Seferberlik Kampanyası 23-27 Mayıs 2016 tarihleri arasında Mardin’de gerçekleştirilmeye başlandı.  
DEVAM  
Malatya Yerel Toplumsal Seferberlik Kampanyası
KATEGORİ: HABERLER
23-27 Mayıs 2016 tarihleri arasında Malatya'da gerçekleştirilecek Yerel Toplumsal Seferberlik Kampanyası pilot okul etkinlikleriyle başladı.  
DEVAM  
Samsun Yerel Toplumsal Seferberlik Kampanyası Başladı
KATEGORİ: HABERLER
9-13 Mayıs 2016 tarihleri arasında Samsun’da gerçekleştirilecek ETCEP Yerel Toplumsal Seferberlik Kampanyası pilot okullarda düzenlenen etkinliklerle başladı.
DEVAM  
Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sertifika Programı İl Eğitimleri” Devam Ediyor
KATEGORİ: HABERLER
ETCEP kapsamında il/ilçe/okul yöneticilerinin, maarif müfettişlerinin ve öğretmenlerin toplumsal cinsiyet eşitliği konusundaki farkındalıklarının artmasını ve görev alanlarında eğitimde toplumsal cinsiyet eşitliğinin geliştirilmesi için gerekli becerileri kazanmalarını amaçlayan "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği…
DEVAM  
Revizyon Komisyonu Bilgilendirme Toplantıları devam ediyor
KATEGORİ: HABERLER
Ders Kitaplarının ve Eğitim Programlarının gözden geçirilmesinden sorumlu Revizyon Komisyonu'nun hazırladığı "Öğretim Programlarında ve Ders Kitaplarında Toplumsal Cinsiyet Araştırma ve Tavsiye Raporu”na ilişkin bilgilendirme toplantıları başladı. Bilgilendirme Toplantıları, eğitimde toplumsal…
DEVAM  
Revizyon Komisyonu Bilgilendirme Toplantısı-1
KATEGORİ: HABERLER
Ders Kitaplarının ve Eğitim Programlarının gözden geçirilmesinden sorumlu Revizyon Komisyonu'nun hazırladığı nihai rapora ilişkin bilgilendirme toplantısının ilki 2 Mayıs 2016 tarihinde Ankara'da gerçekleştirildi. Toplantıya Trabzon, Şanlıurfa, Karaman, Mardin ve Malatya'dan…
DEVAM  
Erzurum Okul Temelli Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kampanya Etkinlik Albümleri
KATEGORİ: HABERLER
18-22 Nisan 2016 tarihleri arasında Erzurum‬’da gerçekleştirilen  Yerel Toplumsal Seferberlik Kampanyası kapsamında pilot okullarımızda düzenlenen Okul Temelli Toplumsal Cinsiyet Eşitliği etkinliklerine ilişkin fotoğraflar okul albümlerine eklendi. Albümlere ulaşmak için tıklayınız.
DEVAM  
Batman Yerel Toplumsal Seferberlik Kampanyası
KATEGORİ: HABERLER
2-6 Mayıs 2016 tarihleri arasında Batman’da gerçekleştirilecek Yerel Toplumsal Seferberlik Kampanyası pilot okul etkinlikleriyle başladı.
DEVAM  
Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sertifika Programı Eğitici Eğitimleri 10 Pilot İlde Tamamlandı
KATEGORİ: HABERLER
ETCEP kapsamında eğitim personeline yönelik gerçekleştirilen Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sertifika Programının ilk aşaması olan Eğitici Eğitimleri 10 pilot ilde tamamlanmıştır. Eğiticiler, pilot illerden internet üzerinden yapılan başvurular arasından seçilmiş ve…
DEVAM  
Mardin Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sertifika Programı Eğitici Eğitimi
KATEGORİ: HABERLER
Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sertifika Programı kapsamında gerçekleştirilen son eğitici eğitimi 25-27 Nisan 2016 tarihleri arasında Mardin'de tamamlandı. Eğitim fotoğraflarına ulaşmak için tıklayınız.
DEVAM  
Ders Kitapları İncelendi
KATEGORİ: HABERLER
Toplumsal cinsiyet eşitliğinin eğitim sistemin tamamında yerleşmesi ana hedefi doğrultusunda 14 öğretim programı ve 82 ders kitabı, uzmanların destek verdiği ve çeşitli birimlerden temsilcilerin, ilgili derslerin branş öğretmenlerinin yer aldığı…
DEVAM  
Karaman Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sertifika Programı Eğitici Eğitimi
KATEGORİ: HABERLER
11-13 Nisan 2016 tarihleri arasında Karaman'da  Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sertifika Programı Eğitici Eğitiminin ardından katılımcılar sertifikalarını aldı. Eğitim fotoğraflarına ulaşmak için tıklayınız.
DEVAM  
Batman Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sertifika Programı Eğitici Eğitimi Tamamlandı
KATEGORİ: HABERLER
20-22 Nisan 2016 tarihleri arasında Batman'da gerçekleştirilen Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sertifika Programı Eğitici Eğitiminin fotoğraflarına ulaşmak için tıklayınız.
DEVAM  
Sivas Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sertifika Programı Eğitici Eğitimi
KATEGORİ: HABERLER
18-20 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen Sivas Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sertifika Programı Eğitici Eğitimi tamamlandı. Eğitim fotoğraflarını incelemek için tıklayınız.
DEVAM  
Finlandiya ve İsveç çalışma ziyaretleri tamamlandı
KATEGORİ: HABERLER
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortaklaşa finanse edilen ve Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülmekte olan, “Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Geliştirilmesi Projesi” (ETCEP) kapsamında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği…
DEVAM  
Erzurum Yerel Toplumsal Seferberlik Kampanyası
KATEGORİ: HABERLER
‪‎18-22 Nisan 2016 tarihleri arasında Erzurum‬’da gerçekleştirilecek olan  Yerel Toplumsal Seferberlik Kampanyası pilot okullarımızda düzenlenen Okul Temelli Toplumsal Cinsiyet Eşitliği etkinlikleri ile başladı.
DEVAM  
Sivas Yerel Toplumsal Seferberlik Kampanyası Tamamlandı
KATEGORİ: HABERLER
4-8 Nisan 2016 tarihleri arasında Sivas’ta gerçekleştirilen Yerel Toplumsal Seferberlik Kampanyası'na değerli destekleri, güleryüzlü ve içten katılımları için başta Sivas Il Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticileri olmak üzere tüm pilot okullarımızın…
DEVAM  
Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sertifika Programı Eğitici Eğitimi Malatya'da
KATEGORİ: HABERLER
"Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sertifika Programı Eğitici Eğitimi”nin dördüncüsü 4-6 Nisan 2016 tarihleri arasında Malatya'da gerçekleştiriliyor. Fotoğraf galerisine ulaşmak için tıklayınız.
DEVAM  
 
Bu web sitesi Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti'nin mali desteğiyle hazırlanmıştır. Bu web sitesinin içeriği sadece British Council liderliğindeki konsorsiyumun sorumluluğunda olup, hiçbir şekilde Avrupa Birliği ve/veya Millî Eğitim Bakanlığı'nın görüşlerini yansıttığı şeklinde yorumlanamaz.
  ETCEP OFİS
M.E.B. Beşevler Kampüsü
F Blok 1.Kat
Yenimahalle - Ankara
+90 (312) 212 80 88
+90 (312) 212 50 59
etcep@meb.gov.tr