Öğretmen Hikayelerini Derliyoruz
Eğitim sistemimizin tamamında toplumsal cinsiyet eşitliğini gözeten yaklaşımın benimsenmesinde, proje faaliyetlerine katılan öğretmenlerimizin gözlem, deneyim ve başarılı uygulama hikayelerinin önemli bir katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Bu nedenle öğretmenlerimizin bizlerle kendi hikayelerini paylaşmalarını arzu ediyoruz.
 
Başarılı Uygulamalar...
Türkiye’nin farklı il ve ilçelerinin kendine özgü koşulları içinde karşılaşılan güçlüklerin başarılı uygulamalara dönüştürülmesine ait deneyimleriniz, diğer okullara ve öğretmenlere ilham verecek ve okullarda toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması hedefine hizmet eden uygulamaların daha kolay yaygınlaşmasını sağlayacaktır. 
 
Farkındalıklar ve Değişim...
Başarılı uygulamaların yanı sıra, proje faaliyetlerine katılan öğretmenlerimizin, faaliyetlerin ardından kendilerinde gözlemledikleri farklılıklar/farkındalıklar, öğrencilere yaklaşımındaki değişiklikler, meslektaşlarına karşı bir tutum değişikliği olup olmadığına dair deneyimlerini de öğrenmek istiyor ve diğer öğretmenlerle paylaşmayı umuyoruz. 
 
Bizimle Paylaşın...
Proje konularıyla ilgili olarak aktarmak istediğiniz anılarınızı, diğer meslektaşlarınıza sunabileceğiniz pratik önerileri veya başarılı uygulama olarak öne çıkarmak istediğiniz çalışmaları etcep@meb.gov.tr adresine göndermenizi rica ederiz.

Hikayelerinizi Göndermeden Önce:
 
 1. Paylaşımda bulunurken proje faaliyetlerinin katkısı olduğunu düşünüyorsunuz:
  - Hangi proje faaliyetinden hareketle bu uygulamayı gerçekleştirdiğinizi.
  - Kişisel bir farkındalık, deneyim, değişim hikayeniz var ise, bu değişimin hangi proje faaliyetlerinden etkilenerek yaşadığınızı da belirtmenizi rica ederiz.
   
 2. Bu paylaşımın ne şekilde kullanılmasına izin verdiğinizi belirtiniz:
  - Bu paylaşımın projenin iletişim ve eğitim faaliyetlerinde ismimle kullanılmasını istiyorum.
  - Bu paylaşımın projenin iletişim ve eğitim faaliyetlerinde ismim verilmeksizin kullanılmasını istiyorum.
  - Bu paylaşımın hiçbir yerde kullanılmasını istemiyorum.

 
Bu web sitesi Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti'nin mali desteğiyle hazırlanmıştır. Bu web sitesinin içeriği sadece British Council liderliğindeki konsorsiyumun sorumluluğunda olup, hiçbir şekilde Avrupa Birliği ve/veya Millî Eğitim Bakanlığı'nın görüşlerini yansıttığı şeklinde yorumlanamaz.
  ETCEP OFİS
M.E.B. Beşevler Kampüsü
F Blok 1.Kat
Yenimahalle - Ankara
+90 (312) 212 80 88
+90 (312) 212 50 59
etcep@meb.gov.tr