İskoçya’da 2006 yılında çıkarılan Eşitlik Yasası gereği, okulların ayrımcılık ve tacizle mücadele etmeleri ve aynı zamanda kadın erkek eşitliğini teşvik etmeleri gerekmektedir. Eşit Fırsatlar Komisyonunca hazırlanan ve İskoç yönetimince finanse edilen bu araç seti de okullarda yapılan işlerin tüm yönleriyle bu süreci geliştirmek için eğitim personeline yardımcı olmak amacıyla üretilmiştir. Birçok pratik uygulamayı içeren bu aracın, İskoç okullarında toplumsal cinsiyet eşitliğini geliştirmek için önemli bir başlangıç noktası olarak fayda getireceği düşünülmektedir. Bu araç ana performans çıktısı, eğitim uygulamaları (müfredat, dersler vb.), öğrencilerin deneyimleri, velilerin okulla işbirliği ile çalışanların okul ve çalışma yaşamına katkıları konularında kalite göstergeleri sunmaktadır.

İskoçya’daki söz konusu iyi uygulama örneği hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki linkleri ziyaret edebilirsiniz:
  
  Ankara
1-2 Eylül 2016 Uluslararası Kapanış Konferansı
  Ankara
1-2 September 2016 International Closing Conference
Bu web sitesi Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti'nin mali desteğiyle hazırlanmıştır. Bu web sitesinin içeriği sadece British Council liderliğindeki konsorsiyumun sorumluluğunda olup, hiçbir şekilde Avrupa Birliği ve/veya Millî Eğitim Bakanlığı'nın görüşlerini yansıttığı şeklinde yorumlanamaz.
  ETCEP OFİS
M.E.B. Beşevler Kampüsü
F Blok 1.Kat
Yenimahalle - Ankara
+90 (312) 212 80 88
+90 (312) 212 50 59
etcep@meb.gov.tr